گردهمایی فرماندهان پایگاههای بسیج ادارات کل و دستگاههای اجرایی حوزه شهید رجایی به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد

index.jpg99

به گزارش روابط عمومی بسیج کارکنان دانشگاه فردوسی مشهد، گردهمایی فرماندهان پایگاه‌های بسیج ادارات کل و دستگاه‌‎های اجرایی حوزه شهید رجائی، به میزبانی دانشگاه فردوسی مشهد، در صبح روز یک‌شنبه 20تیرماه1400 همزمان با سالروز شهادت حضرت جواد الأئمه علیه السلام برگزار شد.

در این مراسم که از ساعت 7:30 تا 10 صبح به طول انجامید، جناب سرهنگ زارعی، فرمانده محترم بسیج ادارات کل شهید رجائی و حجج اسلام باقری و حسینی مطلق، به‌ترتیب نماینده محترم ولیّ فقیه در سپاه امام رضا علیه‌السلام و رئیس محترم نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فردوسی مشهد، در جمع حدود 50 نفر از فرماندهان محترم پایگاه‌های ادارات و دستگاه‌های اجرایی، فرمانده محترم گردان بیت‌المقدس و نیز جمعی از اعضای شورای پایگاه حوزه و شورای پایگاه دانشگاه فردوسی، به ایراد سخن پرداختند.

در ابتدای این مراسم، آقای مهندس حسن پُرسا، فرمانده محترم پایگاه مقاومت بسیج کارکنان دانشگاه فردوسی، ضمن خوشامدگویی و تسلیت سالروز شهادت امام جواد علیه‌السلام، به ارائه گزارشی از اقدامات انجام‌گرفته در سه‌ماهه نخست سال1400 در دانشگاه پرداختند.

سپس نماینده محترم ولی فقیه در سپاه امام رضا(ع)، در سخنانی رویدادهای جاری کشور، به‌ویژه موضوع انتخابات ریاست جمهوری را تحلیل کرده و مهم‌ترین وظایف مردم در دوره جدید دولت رئیس جمهور منتخب، حضرت آیت الله رئیسی را تشریح نمودند. ایشان در ابتدا با بیان حدیثی نورانی از امام جواد علیه السلام، به این نکته توجه دادند که در گوش‌سپاری به سخن گویندگان، شایسته است این مراقبت و توجه صورت گیرد که گوش‌فرادادن به سخنان گوینده‌ای که از ارزش‌های الهی و محبت خدایی سخن بگوید، به مثابه گوش‌فرادادن به خدا و مشمول عبادت ذات‌الله بوده و گوش‌سپردن به سخنان کسی که از زبان ابلیس سخن می‌گوید، همچون عبادت‌کردن ابلیس خواهد بود. لذا باید در ارزش‌گذاری به وقت و گوش‌سپردن به سخنان افراد، دقت ‌نظر کافی را اعمال نمود و گوش خود را در اختیار هر کسی قرار نداد.

حجه الاسلام باقری در ادامه، در تحلیل حضور پُرشور مردم در انتخابات خردادماه، این انتخابات را با توجه به مشکلات و مسائل متعدد، ازجمله شدت تحریم‌های دشمنان و به‌ویژه امریکا، مشکلات معیشتی و اقتصادیِ فراوان در بین مردم و تورم فزاینده و نیز اختلال شبکه‌ در آغاز فرایند انتخابات در شعب اخذ رأی و تأخیر در رأی‌گیری، افتخارآمیز برشمرده و آن را برگی زرین در تاریخ کشور و انقلاب اسلامی قلمداد نمودند. ایشان بیان نمودند که مردم، از سویی به دلیل سوءتدبیر برخی مدیران در اداره کشور، دچار مشکلات متعددی اعم از تورم و گرانی و... گردیده و از طرف دیگر به‌علت درگیرشدن با ویروس منحوس کرونا دچار سختی‌ها و تبعات مضاعفی بودند؛ اما با وجود تمامی مشکلات، به نحو احسن در صحنه حاضر گردیده و اقتدار کشور را رقم زدند.

ایشان تصریح نمودند که انتخابات1400 و نتیجه آن در قالب گزینش فرد اصلح در کشور، انعکاس بی‌سابقه‌ای در جهان یافت و بازخوردهای جالبی را ایجاد نمود که ازجمله آن، دریافت بیشترین تبریکات از مقامات مختلف کشورهای جهان بود که نشان‌دهنده بااهمیت‌بودن این اتفاق در بین سیاستمداران جهانی می‌باشد.

نماینده ولی فقیه در سپاه امام رضا علیه‌السلام، در ادامه با عنوان شعار آقای رئیسی، با عنوان دولت مردمی و ایران قوی، مهم‌ترین مؤلفه‌ها در این خصوص را عدالت، اقتصاد و اخلاق برشمرده و به سوابق روشن و افتخارآمیز ایشان در طی مسئولیت دوساله در جایگاه ریاست قوه قضائیه کشور و مبارزه عملی با فساد در دستگاه قضایی اشاره نمودند و جلب همیاری و همکاری آحاد مردم را در توفیق هر مسئولی در کشور، ضروری دانستند.

حجه الاسلام باقری هدف نهایی در انتخابات را سپردن انقلاب به صاحب اصلی آن عنوان نموده و مهم‌ترین خصیصه آن را نیز عدالت‌خواهی و حرکت به سمت تمدن بزرگ اسلامی عنوان نمودند. ایشان از فرماندهان حاضر خواستند تا با یاری و همکاری، شایسته‌ترین مدیران و مسئولان را جهت معرفی، در سامانه جدید دولت آیت الله رئیسی ثبت نمایند. ایشان خاطرنشان کردند که کشور غنی ما ایران باید بتواند از منابع موجود و به‌ویژه «انفال» در برطرف‌کردن مشکلات کشور، به‌نحو شایسته استفاده نماید.

در ادامه، حجه الاسلام و المسلمین حسینی مطلق، نماینده محترم ولی فقیه در دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت شهادت امام جواد علیه السلام بزرگترین افتخار مردم مشهد را مجاورت مضجع شریف امام رضا علیه السلام دانسته و ضمن یادآوری برای لزوم قدرشناسی این نعمت عظیم، بر امر مهم «دعا» برای تحقق اهداف مقدس انقلاب اسلامی، تأکید نمودند.

در بخش پایانی این نشست، جناب سرهنگ زارعی ضمن ابراز خرسندی از دیدار مجدد همکاران و آرزوی سلامتی برای فرماندهان محترم ادارات حوزه شهید رجائی، ضمن تذکر برای غنیمت‌دانستن فرصت خدمتگزاری، معاونین جدید حوزه را معرفی نموده و مشارکت بیشتر فی‌مابین پایگاه‌های مقاومت و حوزه را خواستار شدند.

ایشان، ضمن تأکید بر ارسال گزارش عملکرد پایگاه‌ها بر اساس قالب و جدول ابلاغی همراه با مستندات، ظرف مهلت تعیین‌شده، برنامه‌های ابلاغی و دوره‌ای (فصلی) برای هر پایگاه به‌صورت اختصاصی را نیز تشریح نموده و تحقق این برنامه‌ها را معیار ارزیابی‌های دوره‌ای عملکرد پایگاه‌ها مبتنی بر گزارش‌های عملکرد ارسالی دانسته و خواستار شدند تا پایگاه‌های ادارات، به پیگیری جدی و پاسخ به مکاتبات ارسالی، اهمیت بدهند.

در این نشست، به مناسبت شهادت امام جواد علیه‌السلام، ذکر مصیبت و مداحی توسط آقای دکتر موسوی، معاون محترم اجرایی نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه نیز زینت‌بخش مراسم بود.

index.jpg2

 

index.jpg5

index.jpg11

index.jpg1

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۳۰۱
۶۷۵
۳۴۲۵
۴۰۰۹
۸۵۸۰
۱۷۸۶۹
۵۴۱۴۲۶