برگزاري مراسم جشن ميلاد حضرت زهرا سلام الله عليها و 'گراميداشت دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي

1b


به گزارش روابط عمومی بسیج کارکنان به مناسبت ولادت باسعادت دخت نبيّ مكرم اسلام حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله عليها و بزرگداشت چهل‌ودومين سالگرد پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي و آغار دهه مبارك فجر در سال1399، در روز سه‌شنبه 14بهمن‌ماه1399 پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر در مسجد حضرت زهرا سلام‌الله عليها با رعايت دستورالعمل‌هاي بهداشتي گردهمایی جمعي از دانشگاهيان و بسيجيان برگزار گردید.

مراسم با تلاوت کلام وحی و خیر مقدم فرمانده پایگاه به حاضران ادامه یافت .مهندس پرسا ضمن تبريك مناسبت‌هاي خجسته، انقلاب اسلامي ايران را پديده‌اي مبارك برشمردند كه در هر سه ساحت اصول و مباني، مراحل و گام‌ها و نيز اهداف و مقاصد بلند خود، مفتخر به بهره‌مندي از «معارف، الهامات و تربيت فاطمي» بوده است. ايشان، عنايات حضرت فاطمه سلام‌الله عليها را ركن حركت نوراني و روبه‌جلو كشور و نيز رمز توفيقات و اعتلاء و ماندگاري انقلاب دانستند.

فرمانده پايگاه بسيج شهيد مطهري، بركات و توفيقات كشور را ثمرة ارزش‌هاي انقلاب برشمرده و راهكار غلبه بر مسائل و رفع كاستي‌ها و ضعف‌هاي موجود را نيز تداوم‌بخشي و تكميل خط رسالت و مقاومتي دانستند كه به‌وسيلة امام راحل(ره) بنيان‌گزاري گرديده و توسط مجاهداني چون شهيد حاج قاسم سليماني، دنبال شده است.

در ادامه، مراسم، جناب سرهنگ بازياد، به بيان واقعياتي عيني و شفاف از ايران پس از انقلاب، در مقايسه با وضعيت كشور در پيش از انقلاب پرداخته و با ارائة شواهد و شاخص‌هايي مستند، دستاوردهاي ممتاز و توفيقات چشمگير انقلاب را تشريح نمودند.

ايشان در اين زمينه، بهترين منبع موجود براي انجام اين سنجش و مقايسه را متن بيانيه رهبري با عنوان گام دوم انقلاب ذكر نموده و بر اساس آن، اشاراتي به هفت عنوان از بركات بزرگ انقلاب داشتند. بر اين اساس، انقلاب اسلامي در هفت سرفصل مهم زير، شامل ثبات و امنيت و حفظ تماميت ارضي، عرصه‌ علم و فنّاوري و ايجاد زيرساخت‌هاي حياتي، مشاركت مردمي و خدمت‌رساني، بينش سياسي آحاد مردم، عدالت در تقسيم امكانات عمومي كشور، معنويت و اخلاق در فضاي عمومي جامعه و نيز ايستادگي روزافزون در برابر قلدران و زورگويان و مستكبران جهان، سبب‌ساز توفيقات و بركات چشمگيري بوده است.

از جمله مظاهر اين بركات، مي‌توان به موارد زير اشاره نمود: معجزه‌ پيروزي در جنگ هشت‌ساله، برجستگي محسوس در رشته‌هاي گوناگون مهندسي ازجمله در صنايع دفاعي و درخشش در رشته‌هاي مهم و حسّاس پزشكي و جايگاه مرجعيّت در آن، مشاركت مردمي در مسائل سياسي مانند انتخابات، مقابله با فتنه‌هاي داخلي، حضور در صحنه‌هاي ملّي و استكبارستيزي، تحليل سياسي و فهم مسائل بين‌المللي در موضوعاتي همچون جنايات غرب به‌خصوص آمريكا و مسئله فلسطين، جابه‌جايي خدمت و ثروت از مركز به همه‌جاي كشور، جذب دل‌هاي جوانان به دين و اخلاق و تجلي آن در صحنه‌هاي اعتكاف، اردوهاي جهادي و جهاد سازندگي، تسليم‌ناپذيري و صيانت و پاسداري از انقلاب و عظمت و هيبت الهي آن.

پس از پايان سخنراني، حاضران در محل يادمان شهداي دانشگاه حاضر شده و با قرائت فاتحه و زيارت‌نامه، ضمن غبارروبي و عطر افشانی مزار شهداء با گلاب، به مقام شامخ اين شهيدان اداي احترام نمودند.

 

 2b

3b

4b

6b

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۳۰۲
۶۰۲
۲۱۱۷
۴۰۰۹
۷۳۰۷
۱۷۸۳۴
۵۴۰۱۱۸