برگزاري مراسم تودیع و معارفه فرمانده پايگاه شهيد مطهري (بسيج كاركنان دانشگاه فردوسی)

تودیع و معارفه فرمانده

به گزارش روابط عمومي بسيج كاركنان دانشگاه، مراسم تودیع و معارفه فرمانده پايگاه شهيد مطهري (بسيج كاركنان دانشگاه) در ساعت 10صبح روز يك‌شنبه هفتم دی‌ماه1399 در محل سالن شورای سازمان مرکزی برگزار گرديد.

در اين مراسم که به میزبانی دانشگاه فردوسی و با حضور آقای دکتر کافی رئیس دانشگاه برگزار شد، جناب سرهنگ پاسدار ابوالفضل كهن‌سال رئيس سازمان بسيج كارمندان سپاه امام‌رضا عليه‌السلام، برادر پاسدار احمد زارعي فرمانده حوزه مقاومت بسيج ادارات كل شهيد رجائي و نیز معاونان دانشجويي، فرهنگي و اجتماعي و اداری مالی دانشگاه، به همراه مديريت حراست و رئیس اداره امور دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه، نماينده بسيج دانشجويي دانشگاه، فرمانده اسبق بسيج كاركنان جناب آقاي مدرسي و جمعی دیگر از دانشگاهیان و نیز اعضاي شورای پایگاه و برخي رابطان بسیج- با رعايت شيوه‌نامه‌هاي بهداشتي- حضور داشتند.

در آغاز، آیاتی از سوره مباركه احزاب با نوای قاری بسیجی آقاي صفائي تلاوت گردید و سپس فرمانده حوزه مقاومت بسيج ادارات كل شهيد رجائي، با تسليت ايام فاطميه، ضمن قدردانی از حمايت‌هاي همیشگی رياست دانشگاه از بسیج و همکاری ارزشمند در معرفی شایستة فرماندهان و نیز تقدیر از تلاش‌های مجاهدانة آقای محسن قانع فرماندة سابق، انتخاب بجا و شايسته آقاي مهندس پُرسا را به‌عنوان فردي فرهيخته با ابعاد مختلف علمي و انقلابی به‌عنوان فرمانده جدید، تبریک گفته و برای ایشان در این سِمَت، آرزوی توفیق نمودند.

ايشان در تشریح موفقیت‌های پايگاه بسیج شهید مطهری دانشگاه، به کسب عنوان موفق‌ترين رده سازماني بسيج مستضعفين كشور در همايش مالك اشتر و اهدای لوح از طرف سردار نقدي به این پایگاه اشاره نمود و آن را مرهون زحمات فرمانده قبلی و همكاري ارزشمند همه بسيجيان در این مجموعه دانستند. برادر پاسدار زارعي، ضمن درخواست مؤکد از مجموعه مدیریتی دانشگاه برای تداوم همکاری‌های مُجدّانه و ثمربخش با بسیج کارکنان، از تمامی بسيجيان دانشگاه نیز خواستند تا با حضور در كنار فرمانده جديد، در پيشبرد اهداف و مسئوليت‌هاي تعيين‌شده در راستای ارزش‌هاي دينی و انقلابی اهتمام داشته باشند.

در ادامه، آقای دکتر کافی رئیس دانشگاه، ضمن خيرمقدم به ميهمانان، به رايحه دل‌انگيز ايثار و شهادت و آزادگي در فضای عمومی و کاری و اداری دانشگاه، اشاره نموده و از فعاليت‌هاي شبانه‌روزي و بی‌شائبه بسیجیان در همه سطوح، به‌ویژه در شرايط خاص- که بسي فراتر از وظايف محوله ایشان نیز می‌باشد- عمیقاً قدردانی نمودند. ایشان ضمن تشکر از تلاش ارزندة آقای قانع، فعالیت‌های چشمگیر پايگاه «شهيد مطهري» را مطابق با نام بزرگ این شهید گرانقدر دانستند و بر اهمیت همکاری معاونت دانشجويي، فرهنگي و اجتماعي دانشگاه در این پیشبُرد کارها تأکید نمودند. آقای دکتر کافی، مهندس حسن پُرسا را از جمله فرزندان دانشگاه فردوسی نام بردند که مزیّن به علم و زهد و تقوا و دقت در عمل بوده و ابراز امیدواری نمودند تا ایشان در دورة مسئولیت فرماندهی بسیج کارکنان، در كنار تيم قوي و همكاران ارجمند بسيجي، بتوانند چتر بسيج را گسترانده و جذب حداکثری را با عملکرد درخشان تحقق ببخشند.

درادامه، رئيس سازمان بسيج كارمندان سپاه امام‌رضا عليه‌السلام با تسليت ايام فاطميه و گراميداشت سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، از حضور در جمع دانشگاهیان ابراز خرسندي نموده و بر ایفای وظیفه در راستای شناخت و ترویج مكتب شهید سلیمانی تأکید نمودند.

ایشان ضرورت وجود بسیج کارکنان در تمامي سازمان‌ها و واحدهاي اداري را از اهم واجبات برشمرده و تحقق اهداف انقلاب را در دانشگاه، در سایة فعالیت تشكل‌هاي بسيجي كاركنان، اساتيد و دانشجويان، عملی دانستند. سرهنگ کهن‌سال، وجود پايگاه بسيج كارمندي را از سه جهتِ کسب «آمادگی‌های رزمي و دفاعی»، «اعتلای عقيدتي» در قالب فعالیت‌هایی مانند گروه‌هاي صالحين و «ارتقای شأن خدمتگزاری» لازم و ضروری برشمردند و بسیجیان را در این زمینه، الگو و نمونه تراز توصیف نمودند.

در پايان این مراسم، از فرمانده سابق پايگاه آقاي محسن قانع، با اهدای لوح‌هایی از طرف حوزه بسيج كاركنان، رياست دانشگاه و معاونت فرهنگي، و نیز کارگروه دفاع مقدس، تجلیل به عمل آمد. همچنین، حكم مسئوليت فرمانده جديد پايگاه، آقای مهندس حسن پُرسا پس از قرائت متن حکم، با حضور مسئولان دانشگاه توسط سرهنگ پاسدار كهن‌سال به ايشان تقديم گرديد.

شايان ذكر است در این مراسم، تقديرنامه آقای كاظمي، معاون نيروي انساني پايگاه نیز به ایشان اهداء گرديد.

در این جلسه، به مناسبت همزماني با حماسه 9دي و نیز سالگرد شهادت سردار سليماني، تنديس‌هايي مزين به تصوير سردار شهید و یادمان این روز به حاضران تقديم گرديد

تودیع و معارفه اقای قانع

P 20201227 111928

P 20201227 111918

00000000

 

P 20201227 112554

 

 .

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۲۹۹
۶۷۵
۳۴۲۳
۴۰۰۹
۸۵۸۴
۱۷۸۶۳
۵۴۱۴۲۴