اجتماع بزرگ بسيجيان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد

به مناسبت بزرگداشت روز بسيج و مقارن بودن اين مناسبت با جشن بزرگ مقاومت، اجتماع بزرگ بسيجيان دانشگاه فردوسي مشهد با حضور فرمانده سپاه امام رضا عليه سلام، نمايندگان حوزه بسيج ادارات كل شهيد رجايي همچنين اساتيد، كارکنان و دانشجويان در روز یک‌شنبه 5 آذرماه در محل آمفی‌تئاتر دانشکده علوم دانشگاه فردوسي مشهد برگزار شد.

ازجمله برنامه‌های اجرايي این مراسم سخنراني حجت‌الاسلام صالحي رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و تبريك اين مناسبت از طرف ايشان به حضار و در ادامه سخنراني فرمانده سپاه امام رضا علیه‌السلام بود.

يعقوب علي نظري، فرمانده سپاه امام رضا (ع)، در اجتماع بزرگ بسيجيان دانشگاه فردوسي مشهد به مناسبت روز تأسيس سازمان بسيج مستضعفين، اظهار كرد: چند سال پيش رهبري فرمودند كه جهان در پيچ تاريخي قرار دارد.اتفاقات زيادي در حال رخ دادن است و در بين تمامي اين پدیده‌ها ارتباط وجود دارد كه توجه می‌طلبد اين مهم در تمامي سطوح داخلي و منطقه‌ای و جهان بررسي شود.

وی افزود: موضوع داعش و جشن پيروزي نابودي اين حكومت خود خوانده، مهم‌ترین و زنده‌ترین این‌ها بايد باشد و می‌تواند توجه دهد به جمله تاريخي رهبر معظم انقلاب و البته اتفاقات ديگري نيز كه در چندساله اخير افتاده است.

فرمانده سپاه امام رضا (ع) در ادامه افزود: همه ميدانيم كه نگاه و تفكري وجود داشت كه مسائل دروني ما را از موضوعات بيروني به تفكيك ارزيابي می‌کرد و بر اساس آن اقدام می‌شد و بديهي است كه آن را درك نكنيم و برنامه‌ریزی نداشته باشيم، به‌طور مؤثر از ظرفیت‌ها استفاده نمی‌توان كرد. زماني كه قانون اساسي عراق در حال تدوين بود بسياري سهم خواهي داشتند
ديدگاه نخبگان و خواص عراق آن چيزي نبود كه نسبت به آمريكا بود كه امروز هست و اتفاقات ميداني باعث شد كه مردم عراق با نگاه فعلي به جمهوري اسلامي برسند كه زندگي و حيات خود را از جمهوري اسلامي بدانند و در سوريههمه‌چیزتمام شده بود ولي نمی‌دانیم كه چه اتفاقي رخ داد كه اين موضوع به ثمر نرسد.خرمشهر را خاطر داريد كه چه مقاومت‌هایی شد، جبهه حق در عين اقتدار مظلوم است.

در پايان وي گفت: نبايد مؤلفه اصلي اقتدار و پيشرفت جمهوري اسلامي مورد غفلت واقع می‌شود. و بسيج بايد مظهر اسلام ناب و حضور مردم و مظهر اقدام و عمل باشد و به همين مقدار توانسته‌ایم كه به اين موارد بپردازيم هرچند توفيقات بيشتر بوده است و قدری بيشتر توجه كنيم به آشنا نمودن مردم با تفكر جهادي، حتماً نتيجه بهتري خواهيم داشت. بسيج يعني مردم در حوزه سياسي نيز بايد مردم‌سالاری ديني باشد و قبول كرد كه نوع مشاركت مردم در دنيا حداقلي است و راهكارهاي حداكثري را در همه سطوح حكومتي بايد نهادينه كرد.

لازم به ذکر است در اين مراسم از خانواده شهيد سخن‌دان شهيد مدافع حرم نیز تقدير به عمل آمد

در پايان برنامه از سرگروه‌های حلقه‌های صالحين دانشگاه و بسيجيان فعال دانشجويي تقدير و به‌رسم یادبود هدايايي اهدا گرديد ضمن اينكه به 5 نفر از شرکت‌کنندگان در مسابقه فرهنگي اجراشده، به همين مناسبت تجليل شد.

پایان بخش اين مراسم را می‌توان تشيع شهيد تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس شهيد حسين رفيعي راد در بين حاضرين و همراهي پرشور شهيد تا مزار شهداي گمنام توسط بسيجيان برشمرد.

آمار بازدید

امروز
دیروز
این هفته
هفته گذشته
این ماه
ماه گذشته
تمام بازدیدها
۲
۲۵۲
۴۶۵۵
۴۱۸۵
۱۳۷۶۶
۱۶۰۴۱
۲۴۱۹۲۰