صفحه مناسب براي چاپگر

اخبار پايگاه بسيج كاركنان دانشگاه فردوسي

در آستانة آغاز سی‌ونهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران

بررسی تحلیلیِ مهم‌ترین رسالت ما در رابطه با انقلاب اسلامی ایران در بیست‌وهفتمین جلسة صالحین شهیدمدرّس کارکنان دانشگاه

با استعانت از درگاه الهی و در ظلّ توجهات حضرت ولیّ‌عصر(عجّل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشّریف)، بیست‌وهفتمین جلسة گروه تعالی صالحین شهیدمدرّس بسیج کارکنان دانشگاه فردوسی مشهد، مرکّب از بسیجیان پژوهشکدة علوم گیاهی، مرکز اطلاعات و فناوری اطلاعات (فاوا)، دانشکدة منابع‌طبیعی و محیط‌زیست و نیز تعدادی از همکاران بسیجی شاغل در ادارة حفاظت فیزیکی، ادارة امور تغذیه، معاونت پژوهشی و مرکز رشد، تأسیسات، دانشکدة معماری و پردیس بین‌الملل دانشگاه، رأس ساعت 13:15 روز یکشنبه 10بهمن‌ماه1395 در پژوهشکدة علوم گیاهی برگزار شد.

در ابتدای جلسه، مهندس حسن پُرسا سرگروه شهیدمدرّس، به تلاوت آیات اول تا چهارم سورة مبارکة نوح پرداخت و نکات تدبّری آن‌ها را بیان نمود. در این آیات، جریان هشدار و انذار حضرت نوح(ع) به قوم خود و مؤلفه‌های این انذار، بیان شده است. آن‌گاه که یک قوم و ملت، بیّنات و نشانه‌های واضح الهی را مورد غفلت و بی‌اعتنایی قرار می‌دهند، نوبت به هشدار و انذار صریح و روشن و نیز اِتمام‌حجت خواهد رسید. البته هشدارهایی که شفاف و دلسوزانه است و در آن، دعوت به توحید و "عبودیت الله"، رعایت "تقوای الهی" و نیز "اطاعت از ولیّ" او، به‌عنوان تنها راه نجات، به‌صراحت مورد تأکید قرار گرفته است. بهره‌مندی از غفران الهی و تأخیر در اجل، پاداش توجه به این دعوت و عذاب دردناک، پیامد غفلت نسبت به آن خواهد بود.

در ادامة جلسه، با توجه به واقعة دردناک آتش‌سوزی ساختمان "پلاسکو" در تهران و شهادت جمعی از آتش‌نشانان فداکار و باشهامت در جریان این حادثه، نکات و عبرت‌هایی از آن، مورد بحث قرار گرفت. بر این اساس، آنچه در این حادثه شایستة تجلیل و مباهات است، روح بلند جوانان این ملت و روحیة ایثار و فداکاری آن‌ها و نیز همدلی پدیدآمده میان مردم و نیروهاست. همچنین، آنچه نیازمند توجه بیشتر و عبرت‌آموزی عمیق است، عنایت به نداشته‌های ماست، در بی‌توجهی به اصل "پیشگیری" و ضعف در برخی رفتارهای صحیح اجتماعی و عمومی، در پیشامدها و حوادث. در همین رابطه، از افرادی مانند سردار سلیمانی و نیروهای فداکارش، به‌عنوان نیروهایی که آتش اطراف کشور را قبل از رسیدن به خانه خاموش می‌کنند، به بزرگی یاد شد.

در بخش بعدی، با توجه به سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و آغاز سی‌ونهمین سال ایجاد نظام اسلامی در ایران، مهم‌ترین رسالت ما در رابطه با انقلاب در مقطع حاضر مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بر این اساس، ضمن بیان دستاوردها و تبیین نقاط قوت نظام اسلامی و شکر الهی برای آن، باید دانست که وظیفة هر کدام از ما در برابر كمبودها و نارسايى‏ها چیست؟ آیا باید به "تضعيف" روبیاوریم و یا مسائل موجود را به هر شکل ممکن "توجيه" كنيم؟ بدیهی است که رسالت و وظیفة ما در این مقطع، ضمن پرهیز شدید از تضعیف و توجیه، اقدام برای "تكميل" خواهد بود. اقامة این وظیفه، خود منوط به درک و تحلیل عمیق و تازه و کسب مهارت‌هایی است که در مجموعة سبک زندگی دینی باید از آن‌ها سراغ گرفت.

در انتها، جلسه با دعا برای علوّ درجات امام و شهدای اسلام و دوام توفیقات رهبر معظم انقلاب و خدمتگزاران اسلام، و درخواست نابودی کفر و استکبار جهانی، با ذکر صلواتی بر محمد و آل محمد(ص) به‌پایان رسید.

4.JPG


لينك هاي مرتبط

. پرخواننده ترين مطلب در اخبار پايگاه بسيج كاركنان دانشگاه فردوسي:
   مقام معظم رهبری:‌ بسیج در حقیقت مظهر یک وحدت مقدس میان افراد ملت است

برگزاری بیست‌وهفتمین جلسة صالحین شهیدمدرّس کارکنان دانشگاه | 0 نظر
نظرات متعلق به فرستنده ميباشند. مسؤوليت محتواي آنها برعهده فرستنده است.
برای دیدن زندگنامه شهداء کلیک کنید

shohada.gif

تاریخ
  • تاریخ شمسی:چهارشنبه 22 آذر 1396
  • تاریخ میلادی: 2017/12/13
  • ساعت: 8:25:21   


عناوین1


عناوین


ورود
 مشكل در ورود به سيستم؟


نشریه های منتشر شدهآمار بازديد

تعداد کل بازدید: 7653956
تعداد کاربران آنلاین: 5آمار مهمان
در حال حاضر 5 كاربر ميهمان و 0 كاربر عضو برخط.

كاربر ميهمان خوش آمديد ورود.


  تعداد بازدید : 7653956
©2009 Ferdowsi University Of Mashhad.