اگر مبارزه‌ی با استکبار نباشد، ما اصلاً تابع قرآن نیستیم.

مبارزه‌ی با استکبار که تمام نمیشود.

در مورد مصادیق استکبار، آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است.

۱۳۹۴/۰۴/۲۰

***


مبارزه‌ی با استکبار تعطیل‌پذیر نیست،

تکلیفش
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۱۱ شهریور۱۳۹۴ توسط جملات کوتاه و کلمات قصار
طبقه بندی: دشمن شناسیفرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است. چرا؟

چون فرهنگ، به معنای هوایی است که ما تنفّس میکنیم؛ شما ناچار هوا را تنفّس میکنید، چه بخواهید، چه نخواهید؛ اگر این هوا تمیز باشد، آثاری دارد در بدن شما؛ اگر این هوا کثیف باشد، آثار دیگری دارد.

فرهنگ یک کشور مثل هوا است؛ اگر درست باشد، آثاری دارد.

 بیانات در حرم مطهر رضوی1393/01/01

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۱۱ شهریور۱۳۹۴ توسط جملات کوتاه و کلمات قصارمسئولین فرهنگی کشور و خود آقای رئیس‌جمهور محترم، حساسیّت این حقیر را نسبت به مسئله‌ی فرهنگ میدانند. گاهی اوقات مشکلات فرهنگی موجب شده که من شب خوابم نبرده؛ به‌خاطر مسائل فرهنگی؛ یعنی اهمّیّت مسائل فرهنگی این‌جور است.

 دو کار اساسی و اصلی است که باید انجام بگیرد؛

یکی تولیدات فرهنگی سالم در زمینه‌های مختلف،

و یکی
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۱۱ شهریور۱۳۹۴ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: فرهنگهدف دشمن، زمین زدن جمهوری اسلامی است؛ یعنی زمین زدن ایران اسلامی؛ یعنی زمین زدن ملتی که با حضور خود، با پشتیبانی خود، با حمایت خود، این نظام را تا امروز پیش برده و رشد داده و رونق داده. بنابراین بایستی در مقابلش مجهز بود. جبهه‌ی مقابل را باید شناخت، ابزار و سلاح او را باید شناخت و ضد آن سلاح را باید آماده کرد؛ این جهاد اقتصادی میخواهد.

جهاد یعنی چه؟ هر تحرکی اسمش جهاد نیست. تحرکی با خصوصیاتی اسمش جهاد است. یکی از خصوصیات این تحرک که اسمش جهاد است، این است که
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه ۸ شهریور۱۳۹۴ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: حکم جهاد اقتصاد و صنعته گزارش پایگاه خبری تحلیلی «پارس»،  همسر جانباز شهید «هادی کجباف» از مدافعین حرم که همراه خانواده چندی پیش  با رهبر معظم انقلاب دیدار کرده است با اشاره به اینکه «این یک دیدار معنوی» بود گفت: زمان خیلی به سرعت می‌گذشت. وقتی که رسیدیم محضر ایشان زمان نماز ظهر بود.

وی افزود: بعد از خواندن نماز، آقا برای ما صحبت کردند و حرف‌هایی زدند که ما را به موقعیت و وظیفه‌مان بیشتر آگاه کرد. ایشان با تک تک بچه‌ها صحبت کردند.

وی اضافه کرد: آقا از پسرم محمد پرسیدند: آقا محمد ازدواج کرده‌ای؟ بچه داری؟ محمد در پاسخ ایشان گفت: بله یک فرزند دارم. آقا فرمودند: چرا یکی؟ بچه حزب‌الهی‌ها باید زیاد بچه داشته باشند و کلی با محمد درباره بچه صحبت کردند. دیداری که خیلی به ما آرامش داد و قلبمان را تسکین بخشید.

نوشته شده در تاریخ شنبه ۷ شهریور۱۳۹۴ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: توصیه ها و مطالبات مساله جمعيت و فرزندآوري «اشهد انّک جاهدت فی اللَّه حقّ جهاده و عملت بکتابه و اتّبعت سنن نبیه صلی اللَّه علیه و آله»

شهادت می‌دهیم که او جهادِ در راه خدا را به صورت شایسته انجام داد. این، چیزی است که ما در زیارت امیرالمؤمنین و بقیه‌ی ائمه (علیهم‌السّلام) می‌خوانیم.

این جهاد همیشه بر دوش ما هست. جهاد علمی، جهاد عملی، جهاد در دوران جنگ، جهاد در دوران صلح، جهاد با نفس، جهاد با دشمن بیرونی، جهاد با مال، جهاد با جان، جهاد با زبان؛ اینها درس است.

کاری که می‌کنید برای اعتلاء دین یا اعتلاء امت اسلامی، جهاد است؛

درسی که می‌خوانید برای رسیدن به ارتقاء عمومیِ ملت اسلامی و امت اسلامی، جهاد است؛

تلاشی که می‌کنید برای
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۲۱ مرداد۱۳۹۴ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: حکم جهاد علمامروز عرصه‌ی اقتصاد، به‌خاطر سیاستهای خصمانه‌ی آمریکا، یک عرصه‌ی کارزار است، یک عرصه‌ی جنگ است، جنگی از نوع خاص.

در این عرصه‌ی کارزار، هر کسی بتواند به نفع کشور تلاش کند، جهاد کرده است.

امروز هر کسی بتواند به اقتصاد کشور کمک بکند، یک حرکت جهادی انجام داده است.

این جهاد است؛ البتّه
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ دوشنبه ۲۱ اردیبهشت۱۳۹۴ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: حکم جهاد اقتصاد و صنعتفرهنگ از اقتصاد هم مهم‌تر است. چرا؟

چون فرهنگ، به معنای هوایی است که ما تنفّس میکنیم؛ شما ناچار هوا را تنفّس میکنید، چه بخواهید، چه نخواهید؛ اگر این هوا تمیز باشد، آثاری دارد در بدن شما؛ اگر این هوا کثیف باشد، آثار دیگری دارد.

فرهنگ یک کشور مثل هوا است؛ اگر درست باشد، آثاری دارد.

الان
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ جمعه ۱ فروردین۱۳۹۳ توسط سخنان و بیانات رهبرمخیر کثیرحفظ قرآن قدم بعدى است كه هر كس توفیق پیدا بكند، یقیناً خیر كثیرى به‌دست آورده است.04/12/1368


حفظ نكردن نقص است

نپرداختن به حفظ قرآن در حال حاضر، واقعاً نقیصه‌اى در حوزه‌هاى ما به شمار مى‌آید. در بعضى از حوزه‌هاى اهل سنت -همان‌ طور كه مسبوق است- از بدو ورود، حفظ قرآن جزو شرایط است. در دیگر حوزه‌ها نیز اگر شرط، حفظ قرآن نباشد، ولى بدان تشویق مى‌شوند. غالب عالمان اهل سُنّت با قرآن انس زیادترى دارند؛ در حالى كه ما در حوزه‌هاى خودمان شاهد طلبه‌هایى هستیم كه مقدارى هم درس خوانده‌اند، لیكن هنوز بر همین قرائت رایج قرآن ‌كه ما با آن انس داریم، تسلط ندارند. یعنى هنوز در تلاوتشان اشكالاتى وجود دارد، چه رسد به این ‌كه قرائت دیگرى را نیز بدانند.27/12/1368

فرمانده حافظ قرآن

بایستى در اوقاف و جاهاى دیگر، واقعاً برنامه‌ریزى وسیعى براى حفظ قرآن بشود. [...] اصلاً جلسه بگذارید و ترتیبى بدهید كه
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه ۱۴ مهر۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: قرآن و ادعیه
برچسب ها: حفظ قرآن تدبر در قرآنلزوم نزديك شدن به فهم مفاهيم قرآن در حفظ قرآن كودكان

من در برنامه‌هاى اين دو سه روز كه پخش شد، ديدم بچه‌هاى كوچك ما قرآن را با خصوصيات آيه، سوره، صفحه به صفحه و خط به خط حفظ كرده‌اند. بسيار كار جالبى است. بسيار زيباست. واقعاً بايد از پدران و مادران اين بچه‌ها تجليل كرد. بسيار اهميت دارد كه انسان اين‌طور با نوجوان خودش كار كند و او را اين‌گونه بار بياورد. اينها مى‌ماند.

البته من يك تذكّر هم بدهم: ذهن اين بچه‌ها را با
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه ۱۳ مهر۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: قرآن و ادعیه
برچسب ها: حفظ قرآن يك سنت خوب هم امسال بيش از سالهاى ديگر ديده شد، كه خوب است مورد توجه قرار بگيرد و آن، افطارى دادنهاى ساده و بى‌پيرايه در مساجد و در خيابانها بود

در بيشتر شهرهاى كشور - كه بسيار كار شايسته‌اى است - در مقابل افطارى‌هاى مسرفانه‌اى كه شنيده شد، دانسته شد كه بعضى‌ها به بهانه‌ى افطار، حركات و عمل مسرفانه انجام ميدهند و به جاى اينكه در ماه رمضان وسيله‌اى بشوند براى نزديكى روحى به فقرا و مستمندان، با اين عمل، با اين حركت، خود را در لذات جسمانى غرق ميكنند.

نميخواهيم بگوئيم كه اگر در افطار، كسى غذاى مطبوعى مصرف كرد، اين كار ممنوع است؛ نه، در شرع اينها ممنوع نيست؛
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه ۱۹ مرداد۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم «راه وسط راه اسلام است... راه موفقيت اين كشور و اين ملت عبارت است از راه اسلام، پايبندى به مبانى و ارزشهاى اسلامى، و پايبندى به آنچه كه امام ‌بزرگوار ما براى ما به يادگار گذاشته است.‌»


رهبر انقلاب اسلامی در مراسم تنفیذ حكم ریاست جمهوری حجت‌الاسلام روحانی

نوشته شده در تاریخ شنبه ۱۹ مرداد۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: رموز پیروزیتعريف‌ها بايد بازخوانى و اصلاح شوند.  الگوى «اسلام تكفيرى» و «اسلام لائيك» از سوى غرب به شما پيشنهاد شده و خواهد شد تا الگوى «اسلام اصولگراى معتدل و عقلانى» در ميان انقلاب‌هاى منطقه تقويت نشود. كلمات را دوباره و به‌دقت تعريف كنيد.

«دموكرات بودن» اگر به معناى مردمى بودن و انتخابات آزاد در چارچوب اصول انقلاب‌هاست، همه دموكرات باشيد؛ و اگر به معناى افتادن به دام ليبرال- دموكراسى درجه‌ دوم و تقليدى باشد، هيچ يك دموكرات نباشيد.

«سلفى‌گرى» اگر به معناى
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه ۱۶ تیر۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: دشمن شناسیبه اسلام مطلوب واشنگتن و لندن و پاريس بدبين باشيد؛ چه از نوع لائيك و غربگرا، و چه از نوع متحجر و خشن آن.

 به اسلامى كه **رژيم صهيونيستى را تحمل مي‌كند، ولى با مذاهب اسلامى ديگر بيرحمانه مواجه مي‌شود،** دست آشتى به سوى آمريكا و ناتو دراز مي‌كند، ولى در داخل به جنگ‌هاى قبيله‌اى و مذهبى دامن مي‌زند و اشداء با مومنين و رحماء با كفار است، اعتماد نكنيد.

 به اسلام آمريكایى و انگليسى بدبين باشيد كه شما را به دام سرمايه‌دارى غرب و مصرف‌زدگى و انحطاط اخلاقى مي‌كشانند.


 بخشی از بیانات آیت الله خامنه ای در خطبه های نماز جمعه بهمن‌ماه 1390نوشته شده در تاریخ یکشنبه ۱۶ تیر۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: اسلام ناب محمدی، اسلام آمریکاییخودتان را برخوردار از معارف كنید. البته راهش آشنائى با قرآن، انس با قرآن، انس با نهج‌البلاغه، انس با صحیفه‌ى سجادیه است خیلى از این تردیدها و نگرانى‌ها و زنگارهائى كه انسان در یك مواردى در دل دارد، با مطالعه‌ى اینها تبدیل می‌شود به شفافیت و روشنى؛ انسان می‌فهمد، راه را می‌شناسد، كار را می‌شناسد، هدف را می‌شناسد. مثلاً مطالعه‌ى كتاب
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ شنبه ۱۵ تیر۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: مناسبت هادر حقوق اجتماعی، فرقی بین زن و مرد نیست.

در حقوق شخصی و فردی، بین زن و مرد تفاوتی وجود ندارد. در چند مسئله‌ی اختصاصىِ شخصی امتیازاتی به زن داده شده است، در چند مسئله امتیازاتی به مرد داده شده؛ آن هم بر اساس اقتضای طبیعت زن و مرد؛

این اسلام است؛ متین‌ترین، منطقیترین، عملیترین قوانین و حدود و مرزهائی که ممکن است انسان در زمینه‌ی مسئله‌ی جنسیت فرض کند. باید دنبال این راه رفت؛ یکی از اساسی‌ترینش تشکیل خانواده است، یکی از اساسی‌ترینش اهتمام به حفظ محیط خانواده و انس خانوادگی است؛ که این به عهده‌ی کدبانوی خانه است.

 مادر
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت۱۳۹۲ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: حکم جهاد توصیه ها و مطالبات زنان مساله جمعيت و فرزندآوريالبته يكی از جهادها هم جهاد فكری است.

چون دشمن ممكن است ما را غافل كند، فكر ما را منحرف سازد و دچار خطا و اشتباهمان گرداند؛ هر كس كه در راه روشنگری فكر مردم، تلاشی بكند، از انحرافی جلوگيری نمايد و مانع سوءفهمی شود، از آن‌جا كه در مقابله با دشمن است، تلاشش جهاد ناميده می‌شود.

آن هم جهادی كه شايد امروز، مهمّ محسوب می‌شود.


بیانات امام خامنه ای در دیدار فرماندهان لشكر 27 محمد رسول‌الله (ص)  1375/03/20

نوشته شده در تاریخ شنبه ۱۹ اسفند۱۳۹۱ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: حکم جهادمن اين را به شما عرض بكنم: دولتمردان آمريكا مردم غيرمنطقى‌اى هستند؛ حرفشان غيرمنطقى است، عملشان غيرمنطقى است، زورگويانه است؛ توقع دارند ديگران در مقابل كار غيرمنطقى آنها و زورگوئى آنها تسليم شوند؛ خب، بعضى هم تسليم ميشوند؛ بعضى از دولتها، بعضى از نخبگان سياسى در برخى از كشورها در مقابل پرروئى و زورگوئى آنها تسليم ميشوند؛ اما ملت ايران و نظام جمهورى اسلامى تسليم‌شدنى نيست.

نظام جمهورى اسلامى حرف دارد، منطق دارد، توانائى دارد، اقتدار دارد؛ لذا در مقابل حرف غير منطقى و كار غير منطقى تسليم نميشود.

 آنها چطور غيرمنطقى‌اند؟ نشانه‌ى غير منطقى بودن آنها،
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ سه شنبه ۱ اسفند۱۳۹۱ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: دشمن شناسی اين را هم عرض بكنيم؛ اين حرفى كه من امروز زدم و از بعضى از مسئولان و سران كشور گله‌گزارى كردم، موجب نشود كه حالا يك عده‌اى راه بيفتند، بنا كنند عليه اين و آن شعار دادن؛ نه، بنده با اين كار هم مخالفم.

اينكه شما يك نفر را به عنوان ضد ولايت، ضد بصيرت، ضد چه، مشخص كنيد، بعد يك عده‌اى راه بيفتند عليه او  شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با اين كارها هم مخالفم؛ اين را من صريح بگويم.

اين كارهائى كه در قم اتفاق افتاد، بنده با اينجور كارها مخالفم. آن كارهائى كه در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اينجور كارها مخالفم. بارها به مسئولين و كسانى كه ميتوانند جلوى اين چيزها را بگيرند، تذكر داده‌ام.

آن كسانى كه اين كارها را ميكنند، اگر واقعاً حزب‌اللّهى و مؤمنند، خب نكنند. مى‌بينيد كه تشخيص ما اين است كه اين كارها به ضرر كشور است، اين كارها
ادامه مطلب

نوشته شده در تاریخ یکشنبه ۲۹ بهمن۱۳۹۱ توسط سخنان و بیانات رهبرم
طبقه بندی: توصیه ها و مطالباتوقتى ما همه با هم برادريم، وقتى دشمن مشترك جلوى روى ما هست، وقتى توطئه را مى‌بينيم، چه كار بايد بكنيم؟ تا امروز مسئولين در مقابل توطئه‌هاى دشمن هميشه كنار هم ايستاده‌اند، حالا هم بايد همين جور باشد، هميشه هم بايد همين جور باشد.

 من از مسئولان قوا و مسئولان كشور هميشه حمايت كردم؛ باز هم هر كسى كه مسئوليتى بر دوش دارد، بنده از او حمايت ميكنم، به او كمك ميكنم؛ اما اين كارها را نمى‌پسنديم؛ اين كارها متناسب با تعهدها نيست؛ با سوگندهائى كه خورده شده، مناسب نيست.

اين ملت عظيم را ببينند؛ شايسته‌ى اين ملت، رفتار ديگرى است.

امروز مسئولان بايد همه‌ى تلاششان را بكنند براى اينكه گره‌هاى اقتصادى را باز كنند، مشكلات را برطرف كنند.

بنده سه چهار سال قبل از اين، در صحبت اول سال صريحاً


2142 :تعداد دفعات بازیدبرای دیدن زندگنامه شهداء کلیک کنید

shohada.gif

تاریخ
  • تاریخ شمسی:سه‌شنبه 21 آذر 1396
  • تاریخ میلادی: 2017/12/12
  • ساعت: 2:38:07   


عناوین1


عناوین


ورود
 مشكل در ورود به سيستم؟


نشریه های منتشر شدهآمار بازديد

تعداد کل بازدید: 7649982
تعداد کاربران آنلاین: 6آمار مهمان
در حال حاضر 6 كاربر ميهمان و 0 كاربر عضو برخط.

كاربر ميهمان خوش آمديد ورود.


  تعداد بازدید : 7649982
©2009 Ferdowsi University Of Mashhad.